Dr. Cumhur Kılınçer

1966 yılında Amasya'da doğan Cumhur Kılınçer ilk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden (Çapa) mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. Lisedeyken il birincisi olarak başladığı satranç hobisini öğrenciliği sırasında fakülte şampiyonluğu ve çeşitli turnuvalarda aldığı derecelerle devam ettirdi. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başladığı Nöroşirürji ihtisasını 1996 yılında tamamlayarak Nöroşirürji uzmanı oldu.

1992 yılında asistanlığı sırasında başladığı Avrupa Nöroşirürji Birliği’nin (EANS) 5 yıllık kurs programını 1996 yılında tamamladı ve aynı yıl girdiği Avrupa yeterliliği (Board) yazılı sınavında başarı gösterdi. Daha sonra girdiği ikinci (sözlü) basamak sınavını da geçerek Avrupa Nöroşirürji Boardı (Yeterlilik) sahibi oldu.Askeri görevini 1996-1998 yılları arasında Erzincan'da tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başladı ve aynı yıl Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.

2000 yılından sonra çalışmalarını spinal cerrahi alanına yönlendiren Dr. Cumhur Kılınçer, yurtiçi ve yurtdışı fellowship programlarıyla bu konudaki bilgi ve deneyimini arttırdı. 2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı (Dr. Mehmet Zileli), 2002-2003 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Cleveland Clinic Foundation Nöroşirürji Kliniği ve Spine Research Laboratory'de (Dr. Edward Benzel/Dr. Lisa Ferrara), 2005 yılında VKV Amerikan Hastanesi Nöroşirürji ve Ağrı Kliniklerinde (Dr. Fahir Özer/Dr. Ömür Erçelen), 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı'nda (Dr. Faruk Ünal), 2008 yılında Florence Nightingale Hastanesi Spine Center'da (Dr. Azmi Hamzaoğlu) çalıştı.

Hollanda (Nijmegen-Sint Maartenskliniek-2008), İsviçre (Zürih-Schulthess Klinik-2010) ve Güney Kore'de (2013) omurga cerrahisi kliniklerinde fellow olarak çalışarak ya da gözlemcilik yaparak bilgi ve deneyimini arttırdı. 2012 yılında AOSpine bursu kazanarak İsviçre-Dübendorf'da AO Clinical Investigation and Documentation Department'da fellow olarak çalışarak çok merkezli bilimsel çalışmaların planlanması, veri toplanması, analizi ve yazılması konularında formal bir eğitim aldı.

Klinik çalışmalarının yanısıra,  2004 yılında Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde başladığı Anatomi Doktorasını Ocak 2009'da 'Kadavrada Lumbar Bölge Arcus Vertebrae'larının vertebralarının kantitatif anatomisi' adlı teziyle tamamladı.

Dr. Cumhur Kılınçer 2007 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi dalında Üniversite Doçenti, 2013 yılında ise Profesör ünvanını aldı. 43'i uluslarası 101 yayını, 36'sı uluslararası 145 bildirisi mevcuttur. Spinal cerrahi ve spinal biyomekanik konusunda 100'ü aşkın ulusal ve uluslarası toplantı/seminer/kursta toplantı başkanlığı/konuşmacılık/eğitmenlik/oturum başkanlığı yapan Dr. Cumhur Kılınçer SCI-E kapsamındaki 9 uluslararası dergide hakemlik ve editörlük yapmaktadır.

Ulusal ve uluslarası toplam 13 ödülün sahibi Dr. Cumhur Kılınçer Türk ve Avrupa (EANS) Nöroşirürji Yeterlilik (Board) sahibidir. Dr. Cumhur Kılınçer evli ve bir kız babasıdır.

Mesleki pratiğini halen Edirne'de Trakya Üniversitesi ve Özel Ekol Hastanesinde sürdürmektedir.


 
 

 

 cumhurkilincer.com'u  izle ve paylaş!  Bookmark and Share


Anasayfa | Özgeçmiş | Yayınlar Haberler | Bağlantılar | Nöroşirürji | Spinal Cerrahi | Hidrosefali
Olgular
English


© Copyright 2008-2011 cumhurkilincer.com. Yasal bildirimler.